Ukraina

Tania Yakunova

 

Tania Yakunova jest wielokrotnie nagradzaną ilustratorką i artystką z Kijowa na Ukrainie. Jej twórczość obejmuje ilustracje książkowe, komercyjne i redakcyjne, a także osobiste prace artystyczne wystawiane na arenie międzynarodowej. Pracowała nad projektami na całym świecie, od Japonii po Ekwador, dla takich klientów jak Google, Facebook, Coca-cola i wielu innych.

Tania czerpie wiele inspiracji z awangardowej sztuki i wzornictwa XX wieku. Przed wojną jej głównym zainteresowaniem było badanie zwykłych przedmiotów, form i historii w celu odnalezienia w nich rytmu i piękna. Jej twórczość to połączenie ilustracji, sztuki pięknej i rzemiosła. Ostatnio do swojej praktyki artystycznej dodała rzeźbę ceramiczną jako nowe medium. Kiedy rozpoczęła się wojna, Tania, podobnie jak wielu Ukraińców, została zmuszona do opuszczenia swojego domu i ewakuacji.

instagram: anni_tett

Protest

 

Przed wojną jej głównym zainteresowaniem było badanie zwykłych przedmiotów, form i historii w poszukiwaniu rytmu i piękna. Jej prace są połączeniem i mieszanką ilustracji, sztuki pięknej i rękodzieła. Kolejną formą jej ekspresji artystycznej stała się ostatnio rzeźba ceramiczna.

Sklep

Artyści

O projekcie

Kontakt

Ulubione