Ukraina

Oleksandra Korchevska

Oleksandra Korchevska jest grafikiem, projektantem cyfrowym i dyrektorem artystycznym. W trakcie swojej kariery zdobyła 8 nagród Ukrainian Design. Oleksandra często współpracuje z globalnymi firmami i organizacjami, ma również doświadczenie w prowadzeniu działu projektowego startupu medialnego (NDA). W 2019 roku zajęła 60. miejsce w rankingu ТОР-100 Ukrainian Creativity and Craft Ranking.

Oleksandra pracowała dla amerykańskich startupów z siedzibą w San-Francisco i Nowym Jorku, a także dla innych europejskich i amerykańskich klientów. Jej doświadczenie obejmuje również pracę dla organizacji rządowych, takich jak Narodowy Bank Ukrainy. Zaprojektowała brandbook i wizualizacje dla “Rivnenshchyna Turystychna” (Rivne tourist region) oraz branding dla Narodowego Uniwersytetu Zasobów Naturalnych. Oleksandra prowadzi również własny kanał na YouTube i Telegramie (t.me/dsgnbr) oraz jest wolontariuszką Kościoła Rzymskokatolickiego na Ukrainie, projektując materiały wizualne dla tej instytucji.

Oleksandra Korchevska jest również autorką kursu “Historia ukraińskiego designu”, pierwszego takiego kursu na Ukrainie i na świecie. Była również jednym z prelegentów podczas wydarzenia “TEDxVinnytsia 2019”. Wykłada w ramach projektu edukacyjnego Projector.Humanitarium, we Lwowskiej Szkole Biznesu Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego oraz w Szkole Mediów i Komunikacji Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego.

instagram: alexkorchevski

Życie w czasie wojny

Sklep

Artyści

O projekcie

Kontakt

Ulubione