Ukraina

Oleg Gryshchenko

 

Oleg Gryshchenko – artysta, ilustrator oraz nauczyciel akademicki w Narodowej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury. Współzałożyciel klubu ilustratorów Pictoric, z którym od 2014 roku organizuje i nadzoruje międzynarodowe wystawy ilustracji oraz projekty społeczno-kulturalne prezentujące ukraińskich ilustratorów.
W swojej twórczości Oleg wykorzystuje nowoczesne reinterpretacje elementów sztuki ludowej, historyczne przykłady ukraińskiej grafiki drukowanej. Od 2010 r. aktywnie uczestniczy w międzynarodowych wystawach zbiorowych grafiki artystycznej. Zorganizował również pięć własnych projektów wystawienniczych. Mieszka i pracuje w Kijowie.

instagram: oleggryshchenko

Ramię w ramię z Ukrainą

 

Moje prace to wyraz mojej pozycji obywatelskiej poprzez obrazy graficzne. W mojej serii plakatów skierowanej na wsparcie Ukrainy posługuję się z znanymi / rozpoznawalnymi metaforami, aby można było je łatwo zrozumieć na całym świecie bez rozwlekłych wyjaśnień. Wszak głównym zadaniem prac jest zapamiętywalność obrazów, żeby widz po ich szybkim odbiorze nie pozostał obojętnym na wojnę w Ukrainie i problemy, które ona stwarza. Żeby analizował jej przyczyny i wiedział, kto jest jawnym agresorem.

Sklep

Artyści

O projekcie

Kontakt

Ulubione