Ukraina

Mykhailo Skop (NEIVANMADE)

 

Mychajło Skop to ukraiński artysta, illustrator i grafik. Ukończył Lwowską Narodową Akademię Sztuk Pięknych na
kierunku projektowanie graficzne. Na codzień jest dyrektorem artystycznym w ukraińskim studiu deweloperów gier planszowych Hiatus Games. Mychajło jest autorem gry planszowej “Mortiv”.
oraz współtworzył grę “Deus lo Vult” i “Streets of Amsterdam”. Przed wybuchem inwazji rosyjskiej odtwarzał kulturę materialną z Królestwa Rusi, do którego historycznie należy jego rodzinne miasto Lwów.
Uczestniczył również w wyprawach na opuszczone cmentarze w Polsce z fundacją Viri i przeprowadzał tradycyjne badania ikonografii ukraińskiej.
Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw, zarówno solo jak i grupowych. Jego inne zainteresowania to streetart, wzornictwo i sztuka współczesna.

instagram: neivanmade

Kwiecień

 

W środku niekończącej się zimy zakwitły jabłonie, w okropnościach wściekłości zapłonęło płomienie miłości, a w ciszy grobowej słychać zwycięskie pieśni. A wszystko dlatego, że dokonaliśmy rzeczy niemożliwych i kontyujemy je robić każdego dnia. Tylko po to, by słońce wschodziło nowym świtem, by wiosna cicho kwitła w ogniu, by ciepła pamięć o utraconych bliskich nie rozproszyła się w przeszywającym chłodzie codziennego dnia 24 lutego.

A ona jest jak marzenie snu
Urocza,
Lśni świętym pięknem,
Nieziemską czystością,
Śmiejąc się na płatkach,
Na kwiatach
Promienną rosą.
– Mykoła Woronyj, „Błękitna Panna” [tłum. własne]

Sklep

Artyści

O projekcie

Kontakt

Ulubione