Ukraina

Alina Ponomarenko (Alina Art Collage)

 

Alina Ponomarenko to ukraińska artystka, urodzona w Czernihowie w 1997 roku. Pracę z kolażem rozpoczęła w 2016 roku, opanowując do perfekcji animację poklatkową. Jej sztuka łączy tradycyjne analogowe techniki kolażu i domenę cyfrową., a podejście do tworzenia obrazów pokazuje nowy typ wizualnego myślenia i interpretacji motywów etnicznych w sztuce. Przez lata jej wyjątkowy styl i rzemiosło zaowocowały owocną współpracą z MONATIK, okładkami magazynów ELLE Ukraine, nasyconymi wizualnie artykułami dla Harper’s Bazaar, unikalnym projektem z Pradą i wieloma innymi ekscytującymi projektami zespołowymi w przestrzeni cyfrowej. Tworząc swoje dzieła, Alina podróżuje między światem surrealizmu a tym prawdziwym, emocjonalnie wypełnionym problemami społecznymi i kulturowymi.

instagram: alina_art_collage

Asket «Ku pamięci naszych bohaterów»

 

W czasie wojny zdajesz sobie sprawę jeszcze bardziej, że życie jest darem. Darem, za który Ukraińcy płacą teraz naprawdę wysoką cenę.
Żywi powinni o tym oczywiście pamiętać.
Pamięć i wspomnienia, co prawda, nie są w stanie przywrócić nam tych, których wojna zabrała na zawsze, ale wystarczą, by nasza miłość do nich nigdy nie zgasła.
I bez względu na to, jak okropne jest to uczucie pustki po stracie kogoś bliskiego, ostatecznie światło i tak zwycięży nad ciemnością.
Ku pamięci naszych bohaterów

Sklep

Artyści

O projekcie

Kontakt

Ulubione