Ukraina

Albina Kolesnichenko

 

Albina Kolesnichenko jest ukraińską ilustratorką, urodzoną w 1994 r. w Hradec Králové w Czechach. Od dzieciństwa mieszka w starożytnym mieście Czernihów, a Ukraina jest jej ojczyzną.

Albina rozpoczęła swoją twórczą podróż na Ukrainie, gdzie studiowała sztuki piękne i rzeźbę na Uniwersytecie Narodowym im. Tarasa Szewczenki. Jej życiową pasją jest ilustracja, którą w 2016 r. przekształciła w zawód. W jej prace wplatane są tematy istotne dla społeczeństwa, ponieważ Albina uważa, że ilustracje to prosty sposób na rozpoczęcie złożonego dialogu.

Przedstawienie w ilustracjach wojny na Ukrainie jest środkiem do uzyskania tak potrzebnego wsparcia od ludzi z całego świata. Te dzieła sztuki wyrażają niezłomną wolę wolności i niepodległości narodu ukraińskiego.

instagram: albina.kolesnichenko

Dumna z pochodzenia

 

Ostatnio wszystko wydaje się monochromatyczne. Z odcieniami czerni, szarości, brudu. Widzicie to na moich poprzednich ilustracjach. Jest tak przez to, co widziałam, słyszałam, straciłam. Przez zmęczenie, nienawiść, trwogę. Z kolorów tylko żółty i niebieski. To przez zaufanie, wsparcie i odwagę osób obok. Przez dumę, że ​​ten kraj jest moim domem

Sklep

Artyści

O projekcie

Kontakt

Ulubione